Home Mapa strony Kontakt

Stowarzyszenie KOCIOŁKI dzieciom

Santa Claus, Heilige Nicolaus, Father Christmas, Babbo Natale – w zależności od kraju Ten Święty przybiera różne imiona, ale zawsze i wszędzie z niecierpliwością oczekiwany jest przez wszystkie dzieci. Święty Mikołaj lub jak to w Naszym Regionie - Gwiazdor, bo to o nim mowa, jest w ten grudniowy czas wyczekiwany przez wszystkich.

Właśnie z tej okazji, 17 grudnia br., dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Bajkowy Świat”, odwiedzili członkowie Stowarzyszenia KOCIOŁKI z Sarbki, wraz z drobnymi słodkimi niespodziankami dla każdego malucha.

Pomocnicy Gwiazdora, do niedawna jeszcze wychowankowie tego Przedszkola, z radością rozdawali upominki każdemu przedszkolakowi. Radość dzieci była ogromna. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dookoła. Wysłuchano świątecznych piosenek przygotowanych przez dzieci, usłyszano mnóstwo dziecięcych „dziękuję”, ale co najważniejsze, otrzymano niezliczoną ilość słodkich, dziecięcych uśmiechów. 
Świąteczny nastrój udzielił się nie tylko dzieciom, ale wszystkim pracownikom. Było miło, radośnie, no i oczywiście świątecznie. Co przypomniało nam, że święta tuż, tuż …

Było to pierwsze tego typu działanie przeprowadzone przez Stowarzyszenie KOCIOŁKI, które jest organizacją non-profit. Dlatego w tym miejscu składam serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców pomagających naszemu Stowarzyszeniu. Naszym celem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju regionu oraz wspieranie społecznej aktywności mieszkańców. 

Uważamy, że w naszym najbliższym otoczeniu jest dużo do zrobienia. Lokalne samorządy nie mają środków na zrealizowanie wszystkich pomysłów i potrzeb, jej mieszkańców. Dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce. W naszych szeregach skupiamy osoby, które dobrze znają nasze środowisko lokalne, wiedzą jakie są jego potrzeby i potrafią uparcie dążyć do wyznaczonych, przez siebie, celów. Jesteśmy pełni pozytywnej energii i gotowi zmieniać nasze najbliższe otoczenie. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. 

Marcin Waśko
Prezes Stowarzyszenia
KOCIOŁKI  

Galeria